Spustili sme 3. ročník videosúťaže RECfruit. Pre súťažiacich máme viacero noviniek

Mladí videomakeri sa môžu so svojimi videami prihlasovať do súťaže už v jej treťom ročníku. Novou výzvou je natočiť maximálne dvojminútové video na tému: „BOLA TO NÁHODA?

RECfruit je súťaž vo videotvorbeurčená pre začínajúcich videomakerov vo veku od 12 do 26 rokov. Jej špecifikom je, že okrem atraktívnych cien sa snaží motivovať aj pridanou hodnotou. Naším cieľom nie je len vybrať troch výhercov a odovzdať im ocenenia, ale podporiť mladých ambicióznych ľudí v ich ďalšom rozvoji. Súťažiaci budú môcť posielať svoje videá do 15. júla 2019. 

Tretí ročník prichádza s viacerými novinkami 

Pre tento rok sme si pripravili viacero noviniek. Generálnym partnerom sa stala Slovenská sporiteľňa, ktorá má v pláne ponúknuť vybranému videomakerovi perspektívnu spoluprácu. K hlasu sa dostane aj verejnosť – ktokoľvek bude môcť podporiť svojho favorita priamo na webovej stránke súťaže www.recfruit.sk. Odovzdávanie cien bude spojené so slávnostným galavečerom, ktorý sa uskutoční na prelome augusta a septembra.  

Výhry nie sú jedinou motiváciou

Na výhercov čakajú tento rok ceny v hodnote viac ako 4000 eur. Navyše, 12 najlepších účastníkov získa na svoju tvorbu aj odbornú spätnú väzbu od poroty. Porotcovskú stoličku si tento rok vyskúšajú Peter Bebjak, producent a režisér filmov, ako napríklad Čiara či Trhlina, Tomáš Sysel, oceňovaný kameraman a profesor, alebo producent a kameraman Ján Meliš, ktorý má na konte množstvo úspešných dokumentov a aj celovečerných hraných filmov.

Na videá sa pozrú odborným okom aj Peter Konečný, slovenský filmový kritik a šéfredaktor portálu Kinema.sk, či Ladislav Shadex Bóna, online videošpecialista a YouTube strategy manager. Porotcovské kruhy napokon uzatvára Patrik Herman, moderátor a investigatívny novinár.   

Úvodné video pre RECfruit 2019 natočil víťaz druhého ročníka Tomáš Biely.

 Súťaž už pomohla viacerým mladým videotvorcom 

Tretí ročník nadväzuje na predchádzajúce dva úspešné ročníky, v ktorých si účastníci potvrdili svoj talent, či dokonca objavili novú vášeň pre videotvorbu.

„Netušil som, že ma súťaž tak vtiahne do umeleckého sveta. Odkedy som vyhral v súťaži špeciálnu cenu, spravil som niekoľko ďalších filmových a fotografických projektov, ktoré ma posúvajú ďalej“.

Vraví Patrik Hrabovec, ktorý vďaka kreatívnemu spracovaniu témy získal v minulom ročníku špeciálnu cenu.

Stella Šuranská, držiteľka ceny z prvého ročníka, takisto nabrala vďaka súťaži sebavedomie:

„Zmenili ste mi život! Lebo súťaž RECfruit mi nepomohla len s výberom strednej školy – pomohla mi uistiť sa, že som si zvolila správnu cestu, a hlavne mi dala najavo (aj možnosť), že v tom mám pokračovať. Strašne sa teším a ďakujem!“

Súťaž usporadúvame, pretože vnímame nedostatok príležitostí, ktoré by ponúkali možnosť mladým tvorcom uchytiť sa v brandži, pričom dopyt po kvalitných videomakeroch stúpa. 

Preto vyzývame mladých videomakerov, aby využili príležitosť a otvorili si bránu do sveta klapiek a strihov. „Vaša budúcnosť nemusí byť len o náhode. Chopte sa šance, a teda kamery či mobilu, a prihláste svoje dielo do súťaže čím skôr.“  

Pravidelný newsletter

Odšťavený z čerstvých marketingových noviniek, plný výživných informácií. Nezmeškajte náš obsah a zostaňte v obraze.

Author avatar
Lucia Taricsová
Naša kolegyňa zo social oddelenia, ktorú však na chodbách stretávame zriedka (kuchyňa je výnimkou). Svoj úsmev paradoxne celé dni asociálne skrýva za obrazovkou notebooku. K marketingu sa dostala nečakane – ešte počas štúdia žurnalistiky. Po bakalárovi konvertovala na marketingové štúdiá a spravila veľmi dobre. V ContentFruiter-i pod jej dohľadom ožívajú sociálne siete a e-mail marketingové kampane našich klientov.
Odber newslettera
Dátum konania webinára mi nevyhovuje

Zanechajte nám na Vás kontakt a my Vás budeme kontaktovať ak budeme realizovať webinár s touto témou aj v inom termíne.