Miniinfografika: Aké emotikony sú najpoužívanejšie značkami?

Emotikony používa takmer každý. Zákazníci odjakživa, značky dnes vo veľkom. Vedeli ste napríklad, že v americkej Nevade medzi najpopulárnejšie emotikony patria: baklažán, anjel a ľudské ústa? Slovensko je o niečo konzervatívnejšie, teda aspoň značky na slovenskom Facebooku. Tým chcem povedať, že používajú skôr emotikony štandardné.

Smajlíky sa do marketingu hodia a dokážu komunikáciu so zákazníkom spríjemňovať. Prečo tomu tak je a prečo sa ich oplatí používať, som vám vysvetlila v poslednom článku.

Zahraničný prieskum o emotikonoch, v ktorom som sa dočítala napríklad o popularite v úvode spomenutých obrázkov, zvýšil moju zvedavosť ohľadom najpopulárnejších smajlíkoch na Slovensku. Žiaľ, k nijakému relevantnému výskumu som sa poctivým gúglením nedopracovala. Neostávalo teda nič iné, ako spracovať prieskum vlastný.

Zvolila som poctivý kvantitatívny prieskum, hypotézy som nechala tak a výskumnou vzorkou sa mi stalo 10 najpopulárnejších slovenských profilov značiek na Facebooku podľa Socialbakers. Výsledok ma, popravde, príliš neprekvapil, zázraky som nečakala. Veď, posúďte sami. Malý prieskum som porovnala s už vyššie spomínaným americkým prieskumom. Jazyková bariéra a neznalosť napríklad takej japončiny, či iných jazykov, mi nedovolila vyhľadať podobný prieskum napríklad v Japonsku, či v iných krajinách.

Používanie emotikonov na sociálnych sieťach

Týmto príspevkom uzatváram tému emotikonov, ktorej sme sa od júla venovali najmä na našom profile na Facebooku a je čas presunúť pozornosť na ďalšie aktuálne témy. Ak však viete o nejakom zaujímavom slovenskom emotikonovom prieskume, ktorý stojí za zmienku, potešíte ma, ak mi o ňom dáte vedieť ☺.

CONTENT NEWSLETTER


Odber newslettra od ContentFruiter

 

Čerstvé CM novinky priamo na Váš e-mail

Aby ste boli v obraze pri vzostupe nového marketingu

Momentík..

Thank you for signing up!

Napísať komentár

Pošlite nám brief

Content marketing funguje - vieme to my, vy i vaša konkurencia. Buďte prvý, kto vo vašom odvetví využije silu moderného a efektívneho marketingu, vyšachujte svoju konkurenciu a “ukradnite si trh”.
Pošlite nám brief či zadanie alebo nám zavolajte a navrhneme optimálny postup. My sme na plodnú diskusiu pripravení.

Tel.: +421 917 044 725