Miniinfografika: Aké emotikony sú najpoužívanejšie značkami?

Emotikony používa takmer každý. Zákazníci odjakživa, značky dnes vo veľkom. Vedeli ste napríklad, že v americkej Nevade medzi najpopulárnejšie emotikony patria: baklažán, anjel a ľudské ústa? Slovensko je o niečo konzervatívnejšie, teda aspoň značky na slovenskom Facebooku. Tým chcem povedať, že používajú skôr emotikony štandardné.

Smajlíky sa do marketingu hodia a dokážu komunikáciu so zákazníkom spríjemňovať. Prečo tomu tak je a prečo sa ich oplatí používať, som vám vysvetlila v poslednom článku.

Zahraničný prieskum o emotikonoch, v ktorom som sa dočítala napríklad o popularite v úvode spomenutých obrázkov, zvýšil moju zvedavosť ohľadom najpopulárnejších smajlíkoch na Slovensku. Žiaľ, k nijakému relevantnému výskumu som sa poctivým gúglením nedopracovala. Neostávalo teda nič iné, ako spracovať prieskum vlastný.

Zvolila som poctivý kvantitatívny prieskum, hypotézy som nechala tak a výskumnou vzorkou sa mi stalo 10 najpopulárnejších slovenských profilov značiek na Facebooku podľa Socialbakers. Výsledok ma, popravde, príliš neprekvapil, zázraky som nečakala. Veď, posúďte sami. Malý prieskum som porovnala s už vyššie spomínaným americkým prieskumom. Jazyková bariéra a neznalosť napríklad takej japončiny, či iných jazykov, mi nedovolila vyhľadať podobný prieskum napríklad v Japonsku, či v iných krajinách.

Používanie emotikonov na sociálnych sieťach

Týmto príspevkom uzatváram tému emotikonov, ktorej sme sa od júla venovali najmä na našom profile na Facebooku a je čas presunúť pozornosť na ďalšie aktuálne témy. Ak však viete o nejakom zaujímavom slovenskom emotikonovom prieskume, ktorý stojí za zmienku, potešíte ma, ak mi o ňom dáte vedieť ☺.

CONTENT NEWSLETTER

 

Odber newslettra od ContentFruiter

Čerstvé CM novinky priamo do vášho emailu

Aby ste boli v obraze a v obsahu pri vzostupe nového marketingu. A k tomu ako bonus ebook „25 ZÁSAD AKO ZÍSKAŤ VIAC ZÁKAZNÍKOV“.

Please wait...

Thank you for signing up!

Napísať komentár

25 rád ako získať viac

25 ZÁSAD AKO ZÍSKAŤ VIAC ZÁKAZNÍKOV

Získajte zadarmo užitočný ebook a k tomu aktuálne informácie o content marketingu v našom CONTENT NEWSLETTRI.

Please wait...

Thank you for signing up!

x