Ako sa dnes dá pozerať na sociálne siete [infografika]

Na sociálnych sieťach sme už dnes takmer všetci. Od škôlkarov až po dôchodcov. Sme rôzni - svojou povahou, záľubami, správaním, štýlom komunikácie... Rozdielne sú aj sociálne siete - svojim účelom, fungovaním, používateľmi, firmami, ktoré sú na nich a, samozrejme, ich obsahom.

Nefunguje všade všetko rovnako

Ak by ste si povedali, že na Facebook začnete publikovať samé odbornosti, či na Instagram zaujímavé úryvky z článkov, pravdepodobne zostanete v oboch prípadoch nepochopení. Vaše príspevky získajú možno pár lajkov, ale v konečnom dôsledku to vášmu profilu ani značke nijako nepomôže.

Je dôležité vnímať rozdiely medzi sociálnymi sieťami a vyberať pre ne ten obsah, ktorý na nich funguje, a kvôli ktorému tam ľudia prišli. Na sociálne siete sa dnes dá pozerať rôzne.

Nižšie v infografike sme sa zamerali na to, aký typ obsahu dominuje na najväčších sociálnych sieťach (Facebook, YouTube, Twitter, Instagram, LinkedIn, Google+ a Pinterest) a či má sociálna sieť skôr zábavný alebo odborný charakter. Sú to totiž dôležité aspekty, na ktoré treba prihliadať skôr, ako začnete na nich niečo publikovať. Poučte sa z chýb ostatných a nepridávajte na sociálne siete obsah, ktorý nefunguje a nikoho nezaujíma. Ľudia majú jasné dôvody, prečo na sociálne siete idú a vy by ste ich mali poznať.

Okrem toho v infografike nájdete aj zaujímavosti o každej sociálnej sieti. Vedeli ste napríklad, že až 85% používateľov na Pintereste sú ženy? :)

Ako sa dnes dá pozerať na sociálne siete infgorafika ContentFruiter

 

Ak sa chcete o rôznych typoch obsahu dozvedieť viac, prečítajte si náš content marketingový ebook – 25 zásad, ako získať viac zákazníkov. Okrem množstva praktických informácií v ňom nájdete napríklad aj vzor redakčného kalendárapersony na stiahnutie.

 

 

CONTENT NEWSLETTER


Odber newslettra od ContentFruiter

 

Čerstvé CM novinky priamo na Váš e-mail

Aby ste boli v obraze pri vzostupe nového marketingu

Momentík..

Thank you for signing up!

Napísať komentár

Pošlite nám brief

Content marketing funguje - vieme to my, vy i vaša konkurencia. Buďte prvý, kto vo vašom odvetví využije silu moderného a efektívneho marketingu, vyšachujte svoju konkurenciu a “ukradnite si trh”.
Pošlite nám brief či zadanie alebo nám zavolajte a navrhneme optimálny postup. My sme na plodnú diskusiu pripravení.

Tel.: +421 917 044 725